מצוות הנחת התפילין היא אחת המצוות החשובות יותר המוזכרות מספר פעמים במקרא. זוהי מצווה שיוחדה לגברים, וכל אדם המגיע לגיל בר מצווה, מחויב להניח תפילין מדי יום. רכישת תפילין היא אירוע מרגש ומשמעותי שמציין התחלה של דרך, דבר שקורה פעם בחיים. 

אבל כדי שגם רכישת  התפילין תהיה רק פעם בחיים ולא תמצאו את עצמכם מחפשים תפילין חדשות לאחר זמן מה, כדאי לבחור נכון. תפילין הן מסוג הדברים שיכולים לעבור מאבא לבן, הן עשויות מחומרים כמו עור וקלף שיכולים להחזיק מעמד שנים ארוכות – אבל זאת בתנאי שרכישת התפילין נעשתה במקום אמין ומנוסה. אז, מה חשוב לבדוק?

כשרות התפילין: הדבר הכי חשוב ברכישת תפילין הוא הכשרות. ייצור התפילין כרוך בתהליך שבו גורמים שונים עובדים בשיתוף פעולה – עיבוד העורות, הכנסת הפרשיות, כתיבתן, עשיית הבתים – כל פעולה נעשית על ידי איש מקצוע ייחודי שזו המומחיות שלו, ובכל שלב יכולה לקרות תקלה שתפגע בכשרותן. לכן, ברכישת התפילין, חשוב לבחור תפילין מיצרן מוכר ומנוסה בתחום שביצע בדיקה מקיפה.

איכות התפילין: כדי שהתפילין שרכשתם במיטב כספכם ילוו את הילד החל מבר המצווה ולאורך חייו הבוגרים, חשוב שברכישת התפילין תוודאו שבחרתם תפילין עמידות ויציבות אשר יוכלו לשמש אותו לאורך זמן. אחד הדברים שיבטיחו זאת הוא החומרים שמהן עשויות התפילין: מעט מצער, אך בשוק קיימים גם יצרנים שמנסים לחסוך בכסף ומתקינים, למשל, רצועות פלסטיק מצופות. לא רק שהדבר יגרום לשחיקה מהירה שתצריך מכם רכישה נוספת של תפילין – רצועות פלסטיק הן פסולות. רצועות כשרות צריכות להיות מעור, ובעובי 13 מ"מ לפחות.

כשאתם בוחרים תפילין, חשוב ללכת על בטוח: זו צריכה להיות קנייה חד פעמית לטווח ארוך, כזו שלא תצטרכו לחזור עליה אחרי כמה שנים. מוטב לשלם קצת יותר ברכישת התפילין ולוודא שהן כשרות, איכותיות וישמרו לכן לאורך זמן, כי לפעמים עדיף בהרבה לחסוך עוגמת נפש.

השארת תגובה